• Home  /
  • Polska   /
  • Adwokat rodzinny Wrocław – kiedy może pomóc
Adwokat rodzinny Wrocław – kiedy może pomóc rodzina Full view

Adwokat rodzinny Wrocław – kiedy może pomóc

Kiedy dorośli się rozwodzą, to nie tylko ich świat już niedługo się zmieni. Jeżeli w związku były dzieci, to można być pewnym tego, iż rozwód rodziców wpłynie również na nich. Dorosłe dzieci są w stanie jeszcze pewne rzeczy zrozumieć, ale jak na takie tematy rozmawiać z dzieckiem, które ma kilka lat? Może okazać się potrzebna pomoc psychologa dziecięcego.

Pomoc dla rodzica – Adwokat rodzinny

W sprawach rozwodowych dorosłym będzie potrzebny adwokat rodzinny Wrocław, który zajmie się odpowiednim pokierowaniem sprawy. Nawet, jeżeli dorośli mają ustalone wszystkie sprawy w sposób samodzielny, to warto i tak poprosić o pomoc prawnika, który będzie nad wszystkim czuwał. Jeżeli rodzice rozstają się w gniewie, to nigdy nie można być pewnym tego, co ta druga strona szykuje.

Adwokat rodzinny jest także dobrym wsparciem dla osób, które można zaklasyfikować jako patologie. Takie, gdzie zostały stwierdzone nieprawidłowości w funkcjonowaniu rodziny. Ciężko doprecyzować takie sformułowanie, ale można być pewnym tego, że takie nieprawidłowości dla sądu lub dla innych jednostek są na ogół widoczne gołym okiem.

Jak już było mówione, rodzic sam ma prawo prosić takiego człowieka o pomoc. Doskonale zna on prawo rodzinne i wie jak uregulować kontakty na linii rodzic – dziecko, jeżeli dorośli składają papiery o rozwód. Prawda jest taka, że chociażby nie wiadomo co działo się pomiędzy dorosłymi, to nie powinno na tym w żaden sposób ucierpieć małoletnie dziecko/dzieci.

Prawo rodzinne chroni dzieci.

Prawo rodzinne jest tak zbudowane, aby chroniło ono dziecko – nie dorosłego. W tym momencie dobro osoby małoletniej stawiane jest na pierwszym miejscu. Adwokat specjalizujący się w tym prawie ma pomóc w uregulowaniu kontaktów z dzieckiem. Jedna z osób dorosłych nie będzie zamieszkiwała już we wspólnym gospodarstwie, ale nadal ma prawo widywać się ze swoim dzieckiem. O wszystko należy zadbać. Warto również wszystkie zapisy zapewnić sobie na piśmie, dzięki czemu w przyszłości będzie można uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Jeżeli będzie tego wymagała sytuacja (a często tak bywa), to adwokat rodzinny może również wnioskować o ograniczenie kontaktów z dzieckiem.

Więcej informacji: https://kancelariagmerek.pl/adwokat-rodzinny-wroclaw/

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony