• Home  /
  • Motoryzacja   /
  • Auto detailing – jak podnieść wartość pojzadu
Auto detailing – jak podnieść wartość pojzadu renault-clio-g0b5c7a99b_1280 Full view

Auto detailing – jak podnieść wartość pojzadu

Raz na kilka lat przychodzi moment, kiedy trzeba się pożegnać ze swoim obecnym pojazdem. Po prostu, zmiany w życiu są potrzebne. I tyczy się to każdej dziedziny, a już w szczególności rzeczy, które podlegają zużyciu. Oczywiście, najlepiej byłoby uzyskać jak najwięcej z takiej transakcji. Czy car detailing spełni taką funkcję?

Auto detailing – dlaczego to działa?

Przede wszystkim dlatego, że oddając samochód w ręce specjalistów, można spodziewać się profesjonalnie wykonanej pracy. Czyszczenie lakieru odbywa się z użyciem specjalnych substancji, przez co można uzyskać efekt dużo lepszy niż nawet najdroższa opcja w myjni ręcznej. Do tego dochodzi polerowanie, które nadaje niezwykłego błysku. Do tego można zażyczyć sobie nałożenia zewnętrznej powłoki ceramicznej, czyli dodatkowej warstwy ochronnej. Auto detailing to wbrew pozorom nie tylko praca na zewnątrz pojazdu, ale również poprawiany jest stan wnętrza. To wszystko bardzo ważne zarówno przy autach starszych, jak i nowszych.

Jak wynika z badań naukowych, człowiek kupuje wzrokiem. Dlatego nawet idealnie mechanicznie, ale nieatrakcyjnie wizualne auto się nie sprzeda w dobrej cenie. Car detailing, mimo że dość kosztowny, potrafi się przy sprzedaży zwrócić, bardzo często z nawiązką.

Salonowy blask.

Samochód po kompleksowej usłudze, powinien być w stanie możliwie bliskim nowości. Wymaga to dużego nakładu pracy i czasu, stąd wysokie ceny. Również same półprodukty nie należą do najtańszych, a od ich jakości w dużej mierze zależy efekt końcowy. Sami pracownicy firm, oferujących takie usługi, również muszą być doświadczeni i odpowiednio przyuczeni. Auto detailing nie jest prostą sztuką. Obcowanie z lakierami, blacharką, skórą, plastikami, szkłem oraz skomplikowaną chemią, wymaga ogromu wiedzy. Do tego nie bez znaczenia będą umiejętności manualne, w końcu to zajęcie bardzo precyzyjne.

Abstrahując nawet od sytuacji sprzedaży auta, usługi zawarte w pojęciu car detailingu zadowolą największych idealistów. Podobno niepowtarzalne uczucie „nowości” samochodu, stanie się na nowo faktem.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony