• Home  /
  • Turystyka   /
  • Co oferuje sklep turystyczny, survivalowy, outdoorowy
Co oferuje sklep turystyczny, survivalowy, outdoorowy turystyka Full view

Co oferuje sklep turystyczny, survivalowy, outdoorowy

Sztuka przetrwania, czy też survival, przyciąga coraz większą liczbę osób zachęconych tym wyjątkowym sposobem spędzania wolnego czasu. Zmagania w terenie to doskonała forma aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury. Jako że z roku na rok przybywa amatorów survivalowych emocji, warto przybliżyć podstawy, które pomogą przygotować się na pierwszą przygodę. Oto wszystko do survivalu, dzięki czemu przetrwamy. 

Survival – jak zacząć przygodę ze sztuką przetrwania?

Na samym początku warto zaznaczyć, że survival niekoniecznie musi przybierać ekstremalną formę. Cywilne wersje sztuki przetrwania mają za zadanie dostarczyć oderwania od codziennej rutyny, a nie wyszkolić nas na komandosa sił specjalnych. Jako początkujący powinniśmy także stopniować sobie poziom trudności w taki sposób, żeby nie rzucać się na głęboką wodę. Jak więc zacząć przygodę z survivalem?

Nóż, latarka i GPS. Co zabrać na wyprawę survivalową? 

Przed wyruszeniem na pierwszą wyprawę w teren musimy odwiedzić sklep turystyczny, w którym zaopatrzymy się w podstawowe elementy niezbędne do biwakowania na łonie natury. Chodzi tutaj przede wszystkim o śpiwór oraz – w razie potrzeby – namiot. Ten ostatni nie będzie nam niezbędny. Wiele osób związanych z survivalem korzysta z naturalnych schronień, które uda im się znaleźć w terenie.

Oprócz powyższych warto nabyć metalowe naczynia, takie jak talerz oraz kubek. To praktyczne i trwałe rozwiązanie pozwalające zachować komfort spożywania posiłków w warunkach outdoorowych.
Istotne jest również, aby odwiedzić sklep wojskowy, w którym zdobędziemy wszystko do survivalu. Na sam początek należy zaopatrzyć się w latarkę oraz dobry nóż.

Wszystko do survivalu. Niezbędne akcesoria na wyprawę outdoorową

Odwiedzając wcześniej wspomniany sklep wojskowy możemy także nabyć specjalne racje żywnościowe. Dzięki nim nawet w najbardziej wymagających warunkach uzupełnimy kalorie, zyskując energię do dalszego przeprawiania się. O czym jeszcze warto pamiętać przed rozpoczęciem pieszych wędrówek? Grunt, aby zachować orientację w terenie. Tutaj z pomocą przychodzą mapy, kompasy oraz bardziej współczesne rozwiązania korzystające z GPS. Dobrze, gdybyśmy mieli ze sobą gwizdek. Ten niepozorny gadżet skutecznie potrafi wyciągać z tarapatów.

Odzież przeciwdeszczowa na survival

Ponadto odwiedzając sklep turystyczny rozejrzyjmy się za kurtką przeciwdeszczową. Warunki pogodowe potrafią być nieprzewidywalne, dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Wszystko to musimy do czegoś spakować, dlatego też postarajmy się o wysokiej jakości plecak, który sprosta trudnym warunkom terenowym.

Więcej znaleźć można na: NaPrzelaj.com.pl

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony