Co oznacza termin Nonviolent Communication psycholog Full view

Co oznacza termin Nonviolent Communication

Wydawać by się mogło, że nikt z nas nie ma dzisiaj problemu z porozumiewaniem się. Rozmawiamy, opowiadamy sobie różne rzeczy – chyba jest dobrze. Czy aby na pewno? Czy czasem nie mamy problemu z tym, aby dobrze określić swoje emocje? A co z kłótniami? To chyba jak najbardziej normalna rzecz, której żaden dorosły i żadne dziecko się nie wyprze. Kłótnie stają jednak na przeszkodzie, jeżeli chodzi o nawiązywanie głębszych i trwalszych relacji. Może czas coś zaradzić w tej kwestii?

Język Serca

Nonviolent Communication (https://aleksandramroczko.pl/komunikacja-i-porozumienie-jezyk-serca-pbp/), czyli Porozumienie Bez Przemocy bardzo dużo mówi na ten temat. Okazuje się, że można nawiązać z innymi osobami doskonałe porozumienie bez żadnej przemocy. Bezsensowne kłótnie jak najbardziej można odłożyć na bok, dzięki czemu będzie można działać dla wspólnego dobra. Wystarczy tylko poznać Język Serca, aby wiedzieć jak dobrze postępować.

Tak, wydawać by się mogło, że każdy z nas dzisiaj z łatwością zna takie pojęcia. Czy aby na pewno? Czy jesteśmy kompletnie świadomi tego, jak mamy dobrze postępować? Okazuje się, że nie. Wiele badań pokazuje dzisiaj, że nie jesteśmy w stanie nawiązać głębokiej relacji ze swoimi dziećmi i bliskimi. A skoro z takimi osobami nie jesteśmy w stanie tego zdziałać, to jak będziemy mogli postępować dobrze w pracy?

Rozwój osobisty

NVC, czyli wspomniane już Porozumienie Bez Przemocy, jest szkoleniem dedykowanym dla ludzi, którzy myślą o tym, jak dobrze i skutecznie się rozwijać. To spotkania, dzięki którym można postępować w jeszcze lepszy sposób, aby poprawić swoje kontakty z bliskimi osobami, jak również z pracownikami. Takie spotkania wnoszą do życia człowieka wiele ważnych wartości. Główny coach spotkania uczy jak określić prawidłowo potrzeby NVC.

Potem to wszystko jest analizowane, aby opracować doby i skuteczny plan działania na przyszłość. Dla jednych to brzmi na pewno jak jedna wielka bzdura. Jeżeli jednak wszyscy dobrze przypatrzą się swojej komunikacji, sposobie porozumiewania się, to bardzo szybko zorientują się, że nie wszystko idzie tak jak by tego chcieli. Warto to naprawić, dzięki czemu będzie można mówić o dużym sukcesie.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony