Co sprawdzić w aucie przed zakupem? Poznaj cenne rady inspekcja-samochodu Full view

Co sprawdzić w aucie przed zakupem? Poznaj cenne rady

Kupując „nowy” używany samochód warto go dokładnie sprawdzić. Zadajesz sobie pewnie pytanie co sprawdzić w aucie przed zakupem. Zakładając, że nie jesteś mechanikiem – bo inaczej dokładnie byś wiedział co należy sprawdzić – weź ze sobą dobrego, zaufanego człowieka, który dobrze zna się na rzeczy. 

Jak kupić dobre auto

Nie sztuką jest kupić samochód, bo fajnie się prezentuje…
Stan nawierzchni polskich dróg na pewno jest Ci dobrze znany, nawet jeśli wcześniej nie jeździłeś samochodem jako kierowca. Stąd pierwsza dobra rada, aby dokładnie sprawdzić zawieszenie samochodu. Tak naprawdę samochody sprowadzane z Niemiec pod wieloma względami są w znacznie lepszym stanie niż, te które wyjechały z polskich salonów. Skoro mowa o samochodach z Niemiec to kolejna istotna sprawa to – licznik.

Przekręcony licznik jak sprawdzić

Popularne przez handlarzy jest niestety „przekręcanie” licznika. Handlarze cofają prawdziwy przebieg samochodu, ukrywając w ten sposób jego prawdziwe zużycie. Tutaj musisz zwyczajnie być czujny i spostrzegawczy. Samochód sprowadzony z Niemiec, który ma 10 lat i na liczniku 100tyś wygląda bardzo podejrzanie. Sprawdź dokładnie wnętrze auta, czy nie ma przetarć, jak mocno wytarta jest kierownica, fotele itp.

Sprawdzenie legalności samochodu

Trzecią najważniejszą sprawą jest sprawdzenie czy samochód nie jest kradziony. W tej chwili istnieje już w Polsce coś takiego jak „Historia pojazdu” dzięki, której na podstawie tablicy rejestracyjnej oraz nr VIN pojazdu możesz dokładnie „zbadać” samochód.
Zapamiętasz co sprawdzić w aucie przed zakupem?
1. Podwozie
2. Przebieg
3. Czy nie był kradziony oraz czy wszelkie dane z oferty zgadzają się ze stanem faktycznym.

Autor: Tomasz

Written by admin
    Mapa strony