Czy warto postawić na biokominki wiszące kominek Full view

Czy warto postawić na biokominki wiszące

Dość nietypowym, ale bardzo eleganckim wariantem kominków na etanol są kominki ścienne. Jak sama nazwa wskazuje, są one zawieszone na ścianie. Zwykle ściany pomieszczeń mają wystarczającą nośność dla takiego biokominka. Oprócz tego, kominki wiszące na bioetanol jest dostępny w wielu różnych wersjach i w wielu różnych wzorach.

Biokominki wiszące i ich rodzaje

Alternatywą byłyby kominki montowane na suficie. Te biokominki wiszące na etanol natychmiast rozprzestrzeniają przytulną i romantyczną atmosferę. Ten typ kominka oferuje różne sposoby dekoracji domu.

Konstrukcja wiszących kominków na etanol sięga od prostych wyrobów ze stali nierdzewnej i metalu po misternie wykonane kominki o szlachetnych i wysokiej jakości zdobieniach i zastosowaniach. Nawet jeśli są one nieco bardziej skomplikowane w instalacji aniżeli, np. wolnostojące biokominki, instalacja jest nadal łatwa do przeprowadzenia.

Jak działają biokominki na ścianę

Oprócz pytania, czy biokominki są niebezpieczne, najczęściej zadawane jest pytanie, jak działa kominek na bioetanol. Największa różnica między biokominkami a konwencjonalnymi piecami gazowymi lub drewnianymi polega na tym, że biokominki wykorzystują bioetanol jako paliwo. Ma to tę zaletę, że biokominki na ścianę nie potrzebują komina i nie wydzielają popiołu, dymu ani sadzy.

Spalanie biokominka jest bardzo czyste i dlatego wymaga bardzo małej wentylacji. W mniejszych pomieszczeniach o powierzchni mniejszej niż 20m² należy otwierać okno w regularnych odstępach czasu na krótki czas. W większych pomieszczeniach odległość od wentylacji można łatwo zwiększyć.

Biokominki ścienne – montaż

Trzeba wiedzieć, że biokominki na ścianę są łatwe do powieszenie jak telewizor. W zależności od modelu kominek jest montowany za pomocą dostarczonego w zestawie zawieszenia ściennego lub po prostu mocowany bezpośrednio do ściany za pomocą wkrętów. Wiele modeli posiada szklaną szybę przednią, która jest przymocowana do kominka. Materiał wymagany dla każdego modelu, taki jak śruby i podkładki, jest zawsze zawarty w zestawie.

Zobacz wiszące biokominki ścienne (https://kominki.ratur.com.pl/237-biokominki-wiszace-)

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony