Czy warto postawić na jęczmień jary browarny? jeczmien-browarny Full view

Czy warto postawić na jęczmień jary browarny?

Jeżeli mamy własne pole, na pewno chcemy dobrze je wykorzystać. Tak aby nie stało bezcelowo, nie przynosząc żadnych korzyści. Musimy więc postawić sobie kilka pytań. Po pierwsze – na jaki wkład finansowy jesteśmy gotowi? Są rośliny, które wymagają ciągłego nawożenia, ponieważ bez tego źle znoszą nasz klimat oraz glebę. Kolejną kwestią jest właśnie wspomniana gleba. Jaki typ znajduje się na naszym polu?

Jaka uprawa będzie idealnym wyborem?

Nie na każdej ziemi wyrosną rośliny, które sobie wymarzyliśmy. Tak więc najpierw oceniamy stan gleby, a dopiero później podejmujemy decyzję. Musimy też zastanowić się nad tym, na jakie rośliny jest aktualnie zapotrzebowanie? Nie podejmujmy pochopnych wyborów. Najpierw sprawdźmy jakie skupy są w naszej okolicy i czego nasza okolica przede wszystkim oczekuje.

Inaczej nie osiągniemy praktycznie nic – bo przecież po co nam rośliny, które się nie sprzedają? Kolejną kwestią jest czas. Czy oprócz uprawy roli będziemy mieli inne zajęcia? Jeśli tak – wybierzmy uprawę, która nie zajmuje dużo czasu. Idealne są takie, które praktycznie można zostawić samym sobie i dobrze sobie poradzą.

A może jęczmień jary browarny? Jakie są korzyści takiej uprawy?

Zazwyczaj zboże sieje się po to, aby pozyskać z nich pasze dla zwierząt oraz podstawowe produkty żywnościowe dla ludzi. Są jednak też takie rośliny, które przeznacza się na przykład na produkcję piwa. Należy do nich jęczmień jary browarny (Nasionawronkowski.pl/jeczmien-jary-browarny). Takie zboża muszą być nawożone fosforem, potasem oraz magnezem, o czym warto pamiętać, bo inaczej może przydarzyć się niepowodzenie.

Taki jęczmień sieje się stosunkowo wcześnie. Najlepszym okresem na to jest koniec marca lub początek kwietnia. Jeżeli zasiejemy jęczmień browarny później, spowoduje to zwiększenie ilości białka, co nie jest wskazane przy takim typie jęczmienia (białko potrzebne jest przy produkcji paszy). Uprawa takiego zboża wymaga czasu i cierpliwości, jednak korzyści są duże – podobnie jak zapotrzebowanie.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony