Dlaczego warto postawić na wózki AGV robot Full view

Dlaczego warto postawić na wózki AGV

XXI wiek przyniósł nam dużą ilość sprzętu ułatwiającego codzienne funkcjonowanie. Kiedy musimy znaleźć informację na jakiś temat, nie chodzimy już zazwyczaj do biblioteki, włączamy tylko komputer. Codzienne zmywanie naczyń wypierane jest przez automatyczne zmywarki, oszczędzające nam czasu.

Rozwija się rolnictwo, przemysł czy transport. Codziennie spędzamy coraz więcej czasu na używaniu sprzętów elektronicznych. Powstają coraz to nowe technologie, które pochłaniają nas bez reszty. Praca ludzkich rąk zastępowana jest przez maszyny. Jednym ze sposobów ułatwiających transport materiałów, są wózki AGV.

Czym są wózki AGV?

Są to pojazdy sterowane automatycznie – transportowe wózki magazynowe. Wypierają one transport wózkami widłowymi lub paletowymi, w których potrzebny jest udział operatora. Ten inteligentny system pojazdów jest w pełni bezpieczny – posiada rozbudowany system bezpieczeństwa i monitorowania otoczenia. Ponadto wózki AGV  potrafią odróżniać kształty, wykrywać platformy transportowe i stacje automatycznego ładowania.

Oprogramowanie, które nadzoruje pracę robota mobilnego, może być użytkowane na dowolnym sprzęcie elektronicznym – komputerach, tabletach lub smartfonach. Dodatkowo sprzęt ten jest prosty do zainstalowania w każdej przestrzeni produkcyjnej. Ułatwia funkcjonowanie w wielkich firmach, oszczędza istotny czas, przyspiesza pracę.

Oszczędność, jaką daje wózek AGV

Szacuje się, że jeden wózek AGV może zastąpić około trzech pracowników! Jest to wielka oszczędność dla firmy. Oszczędzając na trzech lub nawet czterech wypłatach w miesiącu, w całym roku można zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy.

„Iść z duchem czasu”!

Czasy wciąż się zmieniają. Aby dobrze funkcjonować w społeczeństwie i nie zostawać w tyle, najlepiej dopasować się do aktualnie panującej sytuacji. Skoro polepszamy i rozwijamy codzienną jakość naszego życia, czy nie powinniśmy rozwijać jej także w naszej firmie? Być może firma „idąca z duchem czasu” odniesie dużo większe sukcesy? Dlatego właśnie warto postawić na wózek AGV i inne nowoczesne technologie z zakresu logistyki.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony