• Home  /
  • Gospodarka   /
  • Dlaczego warto wybrać stronę WWW w abonamencie?
Dlaczego warto wybrać stronę WWW w abonamencie? strona-www-w-abonamencie-dlaczego-warto Full view

Dlaczego warto wybrać stronę WWW w abonamencie?

W dzisiejszych czasach obecność w sieci jest bardzo ważna. Aktualnie w biznesie istnieje przekonanie, iż jeśli dana firma nie pojawi się w sieci, to jej przyszłość raczej nie jest widziana w jasnych barwach. Jeśli zdecydujemy się na stworzenie własnej strony internetowej, napotkamy kilka trudności. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, może nas przytłoczyć ilość możliwości i technologii dostępnych na rynku. Lekarstwem na ten problem jest możliwość wykupienia strony WWW w abonamencie. Ten tekst przybliża, na czym polega takie rozwiązanie oraz mówi o tym, dlaczego warto wybrać właśnie je w gąszczu innych opcji.

Konieczność bycia w sieci –  BEZ STRONY WWW SIĘ NIE OBEJDZIE

Zacznijmy od podstaw. Dlaczego w ogóle trzeba posiadać stronę WWW? Argumentów jest tutaj wiele. Dziś, jeśli danego biznesu nie ma w sieci, traci on mnóstwo potencjalnych klientów. Strona internetowa jest doskonałym narzędziem do sprzedaży swoich usług, jak i do dotarcia do nowego odbiorcy. Dodatkowo nie jesteśmy tutaj ograniczeni lokalnie, tak jak np. prowadząc fizyczny sklep stacjonarny.

W sieci możemy dotrzeć do ludzi z innych krajów dzięki temu, że nasza witryna WWW będzie przetłumaczona na inne języki. Nie bez znaczenia jest tutaj także iż w sieci mamy nieograniczoną możliwość zaprezentowania siebie czy firmy. Nasza internetowa obecność sprawi, że będziemy postrzegani jako nowoczesne osoby idące z duchem czasu.

Stworzenie strony internetowej jest skomplikowane

Stworzenie strony internetowej to ogrom pracy i zazwyczaj potrzeba do tego specjalisty a często całego zespołu ludzi. Generalnie każda strona od strony programistycznej dzieli się na tak zwany frontend, czyli to, co widzimy oraz backend, czyli to, czego nie widać. To, co wizualnie pojawia się na stronie WWW, wymaga użycia obecnie takich technologii jak: HTML5, CSS3, JavaScript. Jeśli chodzi o backend, znajdziemy tutaj wiele języków programowania jak: PHP, Java, C#, Python itd. Następnie potrzebne jest zarządzanie bazą danych, czyli MySQL, MariaDB, MongoDB i inne. Już jest tego sporo, a to tylko podstawowe kwestie. Może tutaj dojść jeszcze więcej różnych technologii i rozwiązań.

Dla osoby, która nie jest programistą stron internetowych, taka ilość opcji jest zatrważająca. Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie? Właśnie w związku z tym, że stworzenie własnej strony internetowej to tak trudne i skomplikowane zadanie, strony WWW w abonamencie wydają się kuszącym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim nie musimy głowić się nad wyborem technologii i specjalistów tylko od razu mamy gotowy i działający produkt.

Pozycjonowanie strony w abonamencie

Pozycjonowanie (SEO)

Posiadanie strony WWW to dopiero pierwszy istotny krok, aby zaistnieć w sieci. W prawdzie mamy miejsce, gdzie możemy doprowadzić ludzi lub potencjalnych klientów tylko jak oni mają na nie natrafić? Można na wiele sposobów doprowadzić ruch do swojego miejsca w internecie. Jednym z najważniejszych jest pozycjonowanie się na dane frazy w wyszukiwarce Google, aby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania Google. W skrócie przez skupienie się na pozycjonowaniu szybko przyciągniemy do swojej strony ludzi szukających czegoś w wyszukiwarce. Jeśli sprzedajemy zielone parasolki, chcemy, aby to klient naszą stronę zobaczył jako pierwszą po wyszukaniu hasła: „sklep z zielonymi parasolkami”.

Jeśli tworzymy własną stronę WWW w abonamencie od podstaw, musimy pracować nad naszą pozycją w rankingu Google praktycznie od zera. Co więcej, same zabiegi pozycjonowania (SEO) wymagają dłuższego czasu, aby przyniosły pozytywne rezultaty. Jest to raczej inwestycja długoterminowa a niżeli sprint na krótkim dystansie. Świadomość tego, że będziemy musieli zainwestować, a następnie poczekać na wyniki w tej dziedzinie może być przytłaczająca. Aczkolwiek tutaj również rozwiązaniem są strony w abonamencie. Dlaczego tak jest? Ponieważ korzystając z takiej usługi zwykle „podpinamy” się już pod wypracowane latami wyniki pozycjonowania danego serwisu. Nie startujemy od zera!

Na czym polega usługa STRONY WWW w abonamencie?

Tak jak nazwa wskazuje mamy możliwość opłacenia abonamentu, aby móc korzystać od zaraz z gotowej strony internetowej, sklepu, bloga itd. Zwykle możemy płacić za każdy miesiąc lub wykupić usługę od razu na dłużej. Wykupienie strony na miesiąc jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy przetestować czy będzie nam odpowiadało takie prowadzenie swojego miejsca w sieci. Dzięki temu nie będziemy musieli ryzykować ogromnych pieniędzy, aby sprawdzić, czy prowadzenie witryny internetowej jest dla nas dobrą opcją. Co więcej, możemy także w identyczny sposób sprawdzić, czy nasz nowy pomysł np. na sklep internetowy wypali.

Wady i zalety STRONY INTERNETOWEJ W ABONAMENCIE

Jeśli chodzi o zalety, to już kilka z nich zostało tutaj odkrytych:

  1. Nie musimy głowić się nad wyborem odpowiednich technologii, bo wszystko mamy podane jako gotowe rozwiązanie, czyli dostajemy w pełni działającą stronę WWW.
  2. Nie musimy zaczynać od zera w dziedzinie pozycjonowania, gdyż korzystając z abonamentu, zwykle częściowo podpinamy się pod dany serwis.
  3. Dzięki temu, iż możemy wykupić usługę na krótki czas za małe pieniądze np. na miesiąc – możemy w taki sposób przetestować nasz nowy pomysł na sklep lub sprawdzić, czy prowadzenie własnej strony internetowej jest dla nas.

Plusy mogą się różnić w zależności od dostawcy usług. Często w pakiecie abonamentowym dostaniemy pomoc z pozycjonowaniem i reklamą, opiekę nad stroną, wsparcie techniczne i w zakresie stworzenia szaty graficznej, automatyczne tworzenie kopii zapasowych czy pomoc z tworzeniem treści na stronę. Wadą takiego rozwiązania mogą być problemy, gdy będziemy chcieli wprowadzić jakieś unikalne i trudne technologicznie rozwiązanie na naszej stronie. Oczywiście, jeśli korzystamy z czyjegoś rozwiązania to mamy mniejszą kontrolę nad wszystkim.

Dlaczego warto wybrać stronę w abonamencie?

Wybór strony w abonamencie jest doskonałym pomysłem, jeśli przytłacza nas ilość możliwości i technologii dostępnych na rynku. Gotowa strona to gwarancja tego, że dostaniemy natychmiast działające rozwiązanie. Dzięki temu zyskujemy czas i zaoszczędzimy sobie nerwów.

Cenowo takie rozwiązanie jest korzystne, szczególnie gdy chcemy przetestować czy nasza strona lub sklep będzie dla nas dobrą opcją – zawsze możemy wykupić abonament tylko na jeden miesiąc. Pod kątem pozycjonowania w takiej opcji nie będziemy startowali od zera, tak jak miałoby to miejsce w przypadku własnej strony internetowej napisanej od podstaw. Bezpieczeństwo, wsparcie w zakresie reklamy i SEO to kolejne argumenty przemawiające na korzyść abonamentu.

Written by admin
    Mapa strony