E-papierosy – zdrowsze od klasycznych papierosów? esmoke-sklep Full view

E-papierosy – zdrowsze od klasycznych papierosów?

Papierosy jak każda używka szkodzą zdrowiu. To nie ulega wątpliwości, że palenie papierosów jest szkodliwe i robi spustoszenie w naszym organizmie i innych w naszym otoczeniu. Organizm palacza starzeje się szybciej, a wraz z nim jego organy wewnętrzne. Absolutnie chcę wyrazić swoją opinię, że jestem przeciwnikiem palenia papierosów zarówno elektronicznych, jak i tym bardziej zwykłych.

Ostatnimi laty do naszego kraju dotarła moda na E-papierosy. Papierosy elektroniczne zostały wypromowane jako mniej szkodliwe dla organizmu, przyjazne dla otoczenia oraz po prostu modne. Elegancko wykonane z dobrej jakości materiałów i wypuszczające parę wodną zamiast szkodliwego dymu stały się synonimem dobrego smaku.

Szkodliwość e-papierosów

Obecnie e-papierosy nieco spowszedniały i już nie są tak modne jak parę lat temu. Palacze przywiązani do starych papierosów „przesiedli się” na e-fajki i tyle. Ciekawym przykładem jest mój ojciec – zagorzały palacz, który palił swego czasu przysłowiową paczkę dziennie. Dostał ode mnie na urodziny zestaw e-papierosów, z wymienną baterią, atomizerem, liquidami oraz innymi bajerami rasowego palacza.

Nie wierzyłem zbytnio, że posmakują mu e-fajki, lecz po paru tygodniach stosowania całkowicie zrezygnował z klasycznych fajek. Kupował sobie co jakiś czas dobry liquid i go palił. W końcu któregoś dnia jego zestaw e-papierosów uległ zniszczeniu. Popsuła się bateria, odpadł atomizer, a naprawy nie przyniosły znaczącej poprawy.

Rzucanie palenia jak zacząć

To był moment, kiedy postanowił rzucić całkowicie palenie i zrezygnować z nałogu. Nie wiem jak elektroniczne papierosy działają na inne osoby, ale z moich obserwacji wnioskuję, że znacznie przyczyniają się do rzucenia palenia. Wiele badań które przejrzałem w Internecie wskazuje również za tym, że elektroniczne papierosy są nieco zdrowsze od klasycznych.

Do wyboru mamy również wiele liquidów, czyli płynów do palenia, które pachną i smakują na różny sposób. Warto jedynie przed zakupem sprawdzić pochodzenie danego zestawu e-papierosów tak aby mieć pewność, że pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Written by admin
    Mapa strony