Ebooki – czy dadzą książce nowe życie? logo marzena Full view

Ebooki – czy dadzą książce nowe życie?

Wyniki badań dotyczące poziomu czytania książek przez Polaków są różne. Jest to zmienna sezonowa. Przyjęło się, że w miesiącach zimowo- jesiennych po książki sięgamy częściej niż w miesiącach letnich. Polacy statystycznie nie czytają dużo, jednak kto zna się nieco na statystyce, ten wie, że tak naprawdę wyniki takich badań są obarczone zbyt dużym błędem, i o porównaniu ich z faktycznym stanem można mówić tylko w kwestii przypuszczenia, a nie faktu

Ebooki zyskują na popularności

Ale skupmy się na temacie dzisiejszego wpisu. Czy Ebooki, czyli książki elektroniczne wyprą z rynku standardowe książki papierowe? Tendencje na Zachodzie wskazują jednoznacznie, że tak właśnie nastąpi. Ebooki są praktyczniejsze, wygodne w przechowywaniu, nie zajmują dużo miejsca ( mieszczą się na naszych dyskach przenośnych). Za minus uznałbym jedynie to, że dla mnie, jak i dla wielu znajomych zbyt długie czytanie na ekranie monitora, tableta, czy komórki zbyt długich treści powoduje ból głowy i znudzenie.

Negatywne aspekty ebooków

Na polskim rynku księgarni internetowych przybywa konkurencji oraz nowych pozycji literaturowych w formie elektronicznej. Ludzie zaczynają się przekonywać, że taka forma czytania książek może być wygodna i popularna. A więc, czy Ebooki dadzą książce nowe tchnienie?

Z pełnym przekonaniem uważam, że właśnie ku temu idzie. I w sumie nie widzę tutaj żadnych negatywnych aspektów, wręcz przeciwnie – Tylko cieszyć się, że Polacy poszerzają swoją wiedzę, bogacą słownictwo i sięgają po książki. Nawet te w nienamacalnej formie, lecz elektronicznej.

Autor: Szymon.K

Written by admin
    Mapa strony