Faktura VAT  Koszty i faktury aplikacja-do-fakturowania-online Full view

Faktura VAT Koszty i faktury

Każdy przedsiębiorca wystawiający faktury VAT, musi się liczyć z kosztami, jakie niesie za sobą ten obowiązek. Jest tu mowa o kosztach, jakie niesie za sobą kupowanie druków czy też samo ich drukowanie, kupowanie materiałów piśmienniczych itp. Można jednak te koszty zminimalizować. Jest to możliwe, kiedy zamiast wystawiać fakturę papierową będzie wystawiana faktura VAT. Jest to możliwe dzięki dwóm rzeczom.

Faktura papierowa czy elektroniczna?

Po pierwsze przedsiębiorcy otrzymali narzędzia do fakturowania online, a po drugie zmieniły się przepisy, dzięki czemu nie jest konieczne otrzymywanie pisemnej zgody kontrahenta na wystawienie faktury VAT w formie elektronicznej. Trudno nie zauważyć, ze takie rozwiązanie, jest również korzystne dla środowiska naturalnego.

Popularność elektronicznej faktury

Jeszcze obecnie 60% faktur wystawionych przez przedsiębiorców trafiało do kosza, gdyż tak naprawdę nie było potrzebne dla kupującego. W chwili obecnej to kupujący będzie miał możliwość zadecydowania, czy wystawiona faktura będzie dla niego potrzebna w wersji papierowej, czy może lepiej ją zostawić na nośniku pamięci.

Written by admin
    Mapa strony