Izolacja i ochrona – funkcje rozłączników izolacyjnych rozlaczniki-izolacyjne Full view

Izolacja i ochrona – funkcje rozłączników izolacyjnych

W sklepach z akcesoriami i urządzeniami elektrycznymi każdy klient powinien znaleźć wszystko, co jest mu potrzebne do domowej czy innej instalacji. Sklepy muszą więc być tak wyposażone, by coś dla siebie znaleźli zarówno domorośli majsterkowicze, jak i fachowcy, którzy branżą elektryczną zajmują się zawodowo. Jednym z akcesoriów, których nie powinno zabraknąć na sklepowych półkach, są rozłączniki izolacyjne.

Bezpieczeństwo instalacji elektrycznej

Rozłączniki izolacyjne spełniają przede wszystkim dwie podstawowe funkcje. Jedną z nich jest funkcja izolacyjna – zapewniają bezproblemową pracę osobom obsługującym instalację.

Drugą funkcją jest przewodzenie prądu w warunkach znamionowych, czyli podczas tak zwanego przetężenia. Aby urządzenia można było sprzedawać jako rozłączniki izolacyjne, powinny mieć one odpowiednią normę i specyfikację umieszczoną na obudowie urządzenia. Tylko wtedy można je legalnie sprzedawać jako rozłączniki izolacyjne.

Rozłączniki izolacyjne poprawiające bezpieczeństwo

Aby rozłączniki izolacyjne spełniały swoje zadanie i działały bezproblemowo, powinny być przede wszystkim jak najlepszej jakości i pochodzić od sprawdzonego i renomowanego producenta. Akcesoria elektryczne należą do grupy produktów, które warto kupować jak najlepszej jakości, a nie stawiać na tańsze i mniej solidne zamienniki.

Tylko dobry sklep i dobry producent to gwarancja bezpieczeństwa montażu i użytkowania każdego akcesorium elektrycznego, nie tylko rozłączników izolacyjnych.

Źródło: www.eelektryka.com/110-rozlaczniki-izolacyjne

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony