Jak poradzić sobie z brudną pieluszką? jak poradzic sobie z brudna pieluszka Full view

Jak poradzić sobie z brudną pieluszką?

Wielorazowe pieluszki dla dzieci to ekonomiczne, wygodne i ekologiczne rozwiązanie dla każdego rodzica. Pozostaje jednak kwestia higieny, która jest nieco trudniejsza do rozwiązania, niż w przypadku zwykłych pieluszek jednorazowych. Odpowiednio podchodząc do tematu jesteśmy jednak w stanie prawidłowo zadbać o czystość i higienę naszego maluszka i jego otoczenia.

Brudne pieluszki w domu

Gdy dziecko poczuje potrzebę skorzystania z toalety i zabrudzi swoją wielorazową pieluszkę, musimy zmienić ją na czystą i wyprać. Nie może ona jednak przecież od razy wylądować w pralce wraz z ubraniami całej rodziny – należałoby przechować ją do momentu, gdy nazbiera się więcej pieluch do prania.

W domu najlepszym miejscem do przechowywania takiej dziecięcej bielizny jest szczelnie zamknięty pojemnik lub wiaderko. Często nie musimy w tym celu zaopatrywać się w specjalne wyposażenie – świetnym rozwiązaniem może okazać się jedno z zamykanych pudełek, lub koszy na śmieci z pokrywką, jakie już w domu posiadamy.

Niwelacja nieprzyjemnego zapachu

jak poradzic sobie z brudna pieluszkaMimo, że przechowywanie wielorazowych pieluszek w szczelnie zamkniętym pojemniku z całą pewnością rozwiąże nasz problem od strony wizualnej, pozostanie kwestia nieprzyjemnego zapachu zanieczyszczonych pieluch zamkniętych w niewielkiej przestrzeni. Ciężko byłoby oczywiście usunąć go w stu procentach, możemy jednak znacznie zmniejszyć jego dokuczliwość poprzez wrzucenie do pojemnika specjalnej chusteczki pochłaniającej zapachy, lub dodanie kilku kropel olejku eterycznego.

Brudne pieluszki na spacerach

Przebieranie wielorazowych pieluszek poza domem może wydawać się potencjalnie problematyczne. Nie ma jednak nic prostszego, gdy jesteśmy w posiadaniu specjalnie do tego przeznaczonych woreczków (https://rodzinaeko.pl/przechowywanie-pieluszek). Dzięki nim możemy estetycznie zapakować wielorazową pieluszkę, którą właśnie zmieniliśmy na czystą i bezpiecznie zabrać ją do domu. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnego zapachu przez resztę naszego spaceru, a także ryzyka ubrudzenia przedmiotów wokoło. Dodatkowo takie worki wykonane są z tego samego materiału, co wielorazowe pieluszki, dzięki czemu zapewniają schowanej w nich bieliźnie odpowiednią wentylację.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony