Jak wybrać odpowiedni fotelik dla niemowlaka? odpowiedni fotelik dla niemowlaka Full view

Jak wybrać odpowiedni fotelik dla niemowlaka?

Bezpieczeństwo małego dziecka podczas podróży samochodem jest ogromnie ważne. Aby zapewnić niemowlakowi jak i starszemu malcowi optymalną ochronę istotny jest dobór odpowiedniego modelu fotelika samochodowego, który zapewni najwyższą ochronę w razie wypadku bądź stłuczki. 

Na co zwracać uwagę stojąc przed wyborem fotelika samochodowego?

odpowiedni fotelik dla niemowlakaMałe dziecko powinno jak najdłużej to możliwe podróżować tyłem do kierunku jazdy. Takie rozwiązanie umożliwiają obrotowe foteliki samochodowe. Dzięki nowoczesnemu systemowi nawet śpiącego malca można delikatnie i szybko wyjąć po zakończonej podróży. Jeżdżąc tyłem maluch zyskuje optymalną ochronę najbardziej newralgicznych części ciała jak głowa, odcinek szyjny i kręgosłup.

Poszukując odpowiedni fotelik samochodowy dla niemowlaka warto zwracać uwagę na produkty pochodzące od znanych i renomowanych producentów, których produkty cieszą się pozytywną opinią wśród rodziców jak i specjalistów. Modele dedykowane dzieciom od 0 do 12 miesiąca życia posiadają rozkładane oparcie, które umożliwia podróż w jak najwygodniejszej dla maluszka pozycji. Pokrowiec z odpowiednim wypełnieniem i wzmocnieniem gwarantuje amortyzację i komfort.

Foteliki dla niemowlaka posiadają specjalny pałąk umożliwiający wygodne przenoszenie. Na czas podróży powinien on jednak pozostać w pozycji pionowej, gdyż najczęściej stanowi on dodatkową ochronę. Przy każdorazowym zapinaniu pasów obowiązkowa jest ich odpowiednia regulacja. Należy pamiętać, że maluch nie powinien podróżować w grubej kurtce ani kombinezonie zimowym. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w chłodne dni jest ponczo samochodowe.

 Fotelik samochodowy dla starszego dziecka

W przypadku starszego dziecka warto zwracać uwagę na produkty wyposażone w system Isofix, który zapewnia stabilność umożliwiając przy tym szybki montaż oraz demontaż fotelika. Ogromnie ważne jest aby inwestować w nowe modele fotelików, które wykonane są  z najwyższej jakości materiałów. Kupno używanego modelu to niezbyt dobre rozwiązanie, gdyż kupujący nigdy nie ma gwarancji że dany produkt nie uczestniczył wcześniej w żadnym zdarzeniu drogowym.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony