Jaki kominek wybrać, aby cieszyć się nim na lata, i czy, w nim palić? stare-drewno Full view

Jaki kominek wybrać, aby cieszyć się nim na lata, i czy, w nim palić?

Każdemu z nas marzy się zapewne dom na wsi, spokój, a zimą ciepło z kominka, w którym pali się stare drewno, i kubek ciepłego grzanego miodu pity wraz ze swoją kobietą, kiedy u góry grzecznie śpią dzieci.

Z całą pewnością jest to wizja niejednego z nas, ale jaki kominek postawić, aby nie była to pieść jednego sezonu grzewczego? Tutaj zdania są podzielone, ale dzisiaj w modzie są kominki granitowe i to o nich głównie będę tutaj rozprawiał. Zacznijmy jednak od początku, dlaczego akurat kominek granitowy?

Tani kominek do domu

Być może dlatego, że temperatura jego topnienia przekracza możliwości naszego opału, który stosujemy. W dodatku nie jesteśmy wstanie sprawić, aby pękł kiedy oblejemy go wodą. Kominek tani jest też o wiele bardziej odporny np. na uderzenia niż kominek metalowy czy żeliwny, a na pewno o wiele bardziej niż szklany i w porównaniu do wszystkich innych o wiele prościej i łatwiej jest go czyścić.

Co prawda sadza, która się osiada na granitowej płycie kominka jest bardziej widoczna niż w porównaniu do kominka żeliwnego, ale za to jest ją o wiele prościej usunąć i możemy stosować różne specyfiki, a kominek nie zardzewieje. Przy kominkach żeliwnych jest to ogromny problem, fakt, że trzeba nieustannie je czyścić, aby nie zardzewiały.

Jaki kominek wybrać do salonu?

Niekiedy dzieje się tak, że włożymy ciut bardziej mokre drzewo, albo zostawimy na kilka dni popielniczkę na dworze, a ona od razu cała staje się zardzewiała, szorstka i nadaje się już tylko do wyrzucenia, a jak wiemy znaleźć kolejną wcale nie jest łatwo. Dlatego też polecam wam kominki granitowe, jako idealną, ekologiczną alternatywę. Co ważne jest coraz więcej producentów, a więc ceny spadają, w dodatku kominek tani możemy mieć wykonany prawie na każdy wymiar co w przypadku kominków żeliwnych nie jest możliwe.

Teraz dostępne jest bardzo dużo rzeczy do palenia w piecu. Bardzo popularny jest eco groszek, który pozostawia mało popiołu i starcza na długo. Jednak przyznam szczerze, że każdy kto mieszka na wsi, na pewno będzie wykorzystywać stare drewno do tego. A dopiero jak jego zabraknie, kupi coś innego.

Written by admin
    Mapa strony