Jakie korzyści daje dwujęzyczna szkoła podstawowa?

Znajomość wielu języków obcych w dzisiejszym świecie wydaje się wręcz kluczową umiejętnością. Pomaga ona prowadzić własny biznes, ułatwia otrzymanie dobrej pracy, a także pozwala na bezproblemowy wyjazd za granicę kraju i znalezienie zatrudnienia tamże. Zgodnie z badaniami czynionymi nad organizmem człowieka przez wiele lat, mózg najlepiej przyswaja informację o języku w dzieciństwie oraz okresie wczesnoszkolnym.

Szybka nauka obcego w szkole

Później nauka nowych języków jest już o wiele trudniejsza i zawsze trwa dłużej. Dzięki temu dzieci łatwo i szybko uczą się języka ojczystego, przyswajając w krótkim czasie niewyobrażalnie wielki zasób słownictwa. Dlaczego więc nie zrobić z tego użytku i nie pozwolić dziecku na rozpoczęcie nauki języków obcych już na tym etapie?

Będzie to ogromny plus w ich dalszej nauce w przyszłości. Dwujęzyczna szkoła podstawowa, w której uczniowie zostają zaznajomieni z podstawami języków obcych już od pierwszej klasy, jest dziś mocno w cenie. Rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ogromna korzyść płynie za tym dla ich pociechy, stąd nierzadko wszystkie miejsca zajęte są już bardzo długo przed faktycznym rozpoczęciem nauki.

dwujęzyczna szkoła podstawowa

Wśród placówek publicznych niestety nie znajdziemy wielkiego wyboru. Tam nauka drugiego języka zaczyna się zazwyczaj na etapie czwartej klasy, lub nie ma jej wcale. Wtedy młodzi rozpoczynają naukę innych języków poza angielskim dopiero na etapie gimnazjum, czy – obecnie – liceum bądź technikum.

Nauka języka obcego w szkole podstawowej

Oczywiście nie znaczy to, że ich szanse na biegłe posługiwanie się nimi są małe, ale badania wskazują że młodzież na tym etapie rozwoju nie osiągnie już tak dobrych wyników jeśli chodzi o szybkość przyswajania nowego słownictwa. Na szczęście pozostaje nam prywatna szkoła podstawowa, która często w programie nauczania ma rozpoczęcie zapoznawania dzieci z dwoma językami naraz już od pierwszej klasy.

Zazwyczaj do wyboru są języki z tej samej grupy, ponieważ słownictwo oraz zasady gramatyczne są w nich na ogół podobne. Najczęstszym wyborem jest język niemiecki, ponieważ mnoga ilość podobieństw z angielskim sprawia, że nauka idzie o wiele szybciej.

http://szkola-mentis.edu.pl dwujęzyczna szkoła podstawowa Warszawa

Written by admin
    Mapa strony