• Home  /
  • Gospodarka   /
  • Jakie leki i suplementy na wspomaganie apetytu?
Jakie leki i suplementy na wspomaganie apetytu? wspomaganie-apetytu Full view

Jakie leki i suplementy na wspomaganie apetytu?

Brak apetytu to częsty problem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Przyczyny są różne. U dzieci często zaburzenia łaknienia są spowodowane błędami żywieniowymi, jakie popełniają rodzice, zmuszając je do jedzenia lub jedzenia zbyt dużych ilości pokarmów.

Może się również zdarzyć, że organizm dorosłego, jak i dziecka jest uczulony na któryś składnik pożywienia i następuje reakcja alergiczna w postaci bólu brzucha, a nawet biegunki czy wymiotów, dlatego instynktownie unika przyczyny bólu nie odczuwając łaknienia.

Wspomaganie naturalne apetytu

Przyczyną braku apetytu może być też zespół złego wchłaniania, kiedy to dochodzi do nieprawidłowego trawienia substancji odżywczych i wydalania ich w formie niestrawionej.

Towarzyszą temu także zaparcia, których intuicyjnie chcemy uniknąć poprzez niedostarczaniu organizmowi pokarmu. Ogólne osłabienie organizmu na skutek infekcji czy choroby także hamuje potrzebę łaknienia. Organizm całą energię przeznacza do walki z chorobą, na trawienie posiłków nie mając już zapasów.

Wspomaganie apetytu środkami farmakologicznymi

Stąd też uczucie braku siły na jedzenie. Problemy z brakiem apetytu mogą mieć także swoje podłoże w psychice. Stres, depresja, anoreksja. Przyjmowanie pełnowartościowych pokarmów jest niezbędne do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania organizmu, dlatego w przypadku problemów konieczne jest wspomaganie apetytu.

Najbardziej znanym środkiem wspomagającym apetyt i prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego jest Apetizer dla dzieci lub Aperizer senior oraz Krople żołądkowe T.

Zdarza się jednak, że wspomaganie apetytu jest bezskuteczne wówczas rekomenduje się podawania produktów w przyswajalnej formie, np. Nutridrink. Jest to kompletna wysokoenergetyczna dieta, która pomaga wzmocnić organizm w okresie osłabienia oraz po przebytej chorobie i w jej trakcie.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony