Jakie opłaty za auto z Niemiec? bank-note-209104_1920 Full view

Jakie opłaty za auto z Niemiec?

Bardzo często decydujemy się na zakup auta u naszych zachodnich sąsiadów ze względu na dużo niższe ceny. Należy jednak pamiętać, że będziemy zobligowani do uregulowania stosownej opłaty za sprowadzenie auta z Niemiec. Główne koszty przyjdzie nam ponieść z tytułu akcyzy. Należy również wziąć pod uwagę koszty rejestracji. Sprawdźmy, jakie opłaty za auto z Niemiec będziemy musieli pokryć po zakupie.

Przed opuszczeniem Niemiec

Opłaty zaczynają się już u naszych zachodnich sąsiadów. Przede wszystkim musimy wyrejestrować samochodów w Wydziale Komunikacji, a także zapłacić za tablicę 5-dniowe, które umożliwią nam powrót do kraju „na kołach”. Wydanie takich tablic to koszt około 75 Euro. Opłaty za sprowadzenie auta z Niemiec musimy również pokryć z tytułu tymczasowego ubezpieczenia. To kolejny wydatek rzędu kilkudziesięciu Euro.

Akcyza w Urzędzie Celnym

Po przyjeździe do Polski mamy 14 dni by pokryć opłaty celne za samochód. Tutaj, dokładny koszt jest uzależniony od pojemności silnika, a także od kwoty za jaką kupiliśmy samochód. Akcyza za auto z Niemiec wyniesie nas 3,1% wartości pojazdu jeśli pojemność silnika jest mniejsza niż 2000 ccm. Jeśli zakupiliśmy samochód z większym silnikiem, opłata celna będzie znacznie wyższa. Akcyza w tym przypadku to aż 18,6% wartości zakupionego pojazdu.

Pozostałe opłaty za auto z Niemiec

Biorąc pod uwagę wysokie koszty akcyzy, pozostałe opłaty za sprowadzenie auta z Niemiec nie powinny mocno naruszyć kondycji naszego portfela. W sumie przyjdzie nam jeszcze zapłacić około 300-400 PLN. Oczywiście są to koszty rejestracji samochodu z zagranicy.

Należy pamiętać o zaświadczeniu o zwolnieniu z podatku VAT (160 PLN), badaniu technicznym (120 PLN), niezbędnym tłumaczenie dokumentów oraz kosztach wyrobienia tablic, dowodu rejestracyjnego oraz naklejki kontrolnej. Należy również pamiętać o kosztach niezwiązanych stricte ze sprowadzeniem auta z Niemiec, czyli o ubezpieczeniu OC.

Więcej informacji znajdziesz na: https://autoagent.pl/sprowadzanie-auta-z-niemiec-koszty-i-formalnosci/

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony