• Home  /
  • Ciekawostki, newsy   /
  • Jakie pasze odpowiednie są dla źrebiąt, a jakie dla dorosłych koni? Czy jest to jakaś różnica?
Jakie pasze odpowiednie są dla źrebiąt, a jakie dla dorosłych koni? Czy jest to jakaś różnica? pasze-dla-koni Full view

Jakie pasze odpowiednie są dla źrebiąt, a jakie dla dorosłych koni? Czy jest to jakaś różnica?

Wielu ludzi często zadaje tego typu pytania na forach tematycznych dotyczących hodowli i pielęgnacji koni. Są to zazwyczaj osoby początkujące w hodowli koni, które chcą się podpytać doświadczonych hodowców na co powinni zwrócić szczególną uwagę i jak prawidłowo odżywiać konie. Ze względu na inne potrzeby pokarmowe w różnym ich wieku wyróżnia się trzy rodzaje pasz dla koni, a mianowicie pasze dla źrebiąt, pasze dla koni dorosłych oraz pasze dla koni tak zwanych seniorów. Każde z pasz zaopatrzone są w inne składniki, które w danym okresie dojrzewania konia są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania i kondycji.

Bardzo popularną paszą dla koni stosowaną i przeznaczoną dla źrebiąt i młodzieży rosnącej jest Level GROW Mix. Pasza ta zaopatrza źrebięta we wszystkie niezbędne mikroelementy jak również makroelementy i co najważniejsze wspiera równomierny rozwój szkieletu.

Jak dbać o źrebaka?

Oprócz tego dba, aby przyrost masy ciała u źrebiąt był zrównoważony co jest cennym atutem tej paszy. Jeżeli chodzi o źrebięcia to jak już zostało wspomniane wymagają one szczególnej opieki, ale zwrócić należy uwagę na klacze wysoko źrebne oraz te, które są w okresie laktacji. Potrzebują one dużo zbilansowanych źródeł energii i poprzez to powstała specjalna dla nich pasza. Jedną z nich i cenioną wśród hodowców jest Mare Care.

Jak dbać o kondycje klaczy?

Jest ona można powiedzieć doskonała dla klaczy, ponieważ dostarcza bardzo dużo witaminy E, która odpowiedzialna jest za wsparcie płodności u klaczy oraz optymalizacje transferu przeciwciał w siarze. Ponadto pasza ta zawiera składniki, które utrzymują dobrą kondycję klaczy i pozwalają na zachowanie rezerw składników w tkankach ciała. Jak zostało już powyżej napisane różnica w żywieniu młodych koni, klaczy i koni seniorów znacznie się od siebie różni i trzeba mieć to na uwadze decydując się na hodowlę konia czy też koni.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony