Kaseton reklamowy rodzaje i zastosowanie kaseton-reklamowy Full view

Kaseton reklamowy rodzaje i zastosowanie

Dotarcie do potencjalnych klientów jest skomplikowaną sprawą i dlatego też potrzebna jest reklama. Jedną z form reklamy dostępną dla szerokiego grona osób są kasetony reklamowe. Warto poznać najważniejsze informacje na ich temat.

Czym są kasetony reklamowe?

Kaseton reklamowy może występować w różnych formach. Definicja kasetonu brzmi: jednostronne bądź dwustronne tablice, które przedstawiają tekst lub obraz. Najczęściej zawierają logo i nazwę, jeśli kaseton reklamowy zawiera większą ilość informacji, to nazywany jest banerem.

W niektórych modelach kasetony mogą być podświetlane, a dodatkowo mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Najpopularniejszymi rodzajami materiałów, z których robi się kasetony reklamowe, jest dibond, metal oraz pleksi.

Podział kasetonów reklamowych.

Bardzo istotną kwestią, jeśli chodzi o kasetony reklamowe, jest ich podział. Najczęściej dzieli się je ze względu na rodzaj oświetlenia, miejsce montażu oraz ilość stron, na których zawarte są informacje.

Ilość stron, na których są informacje:

  • jednostronne – kaseton reklamowy zawiera informacje tylko i wyłącznie na jednej stronie. Zwykle montuje się go równolegle do bramy bądź też prostopadle do niej,
  • dwustronne – informacje zawarte są po obu stronach kasetonu. Najczęściej montowane są na wysięgnikach czy też haczykach. Doskonale prezentują się nad wejściem do firmy.

Ze względu na oświetlenie:

  • niepodświetlone – jest to podstawowy model kasetonów. Ich wadą jest fakt, że w nie są widoczne w nocy, a dodatkowo w ciągu dnia również nie rzucają się tak mocno w oczy jak kasetony podświetlane,
  • podświetlane – są one wyposażone w podświetlenie, które sprawia, że taki kaseton reklamowy jest nie tylko bardziej widoczny w ciągu dnia, ale także w ogóle widoczny w nocy.

Miejsce montażu:

  • wewnętrzne – jak sama nazwa wskazuje, są montowane wewnątrz budynków. Najczęściej montuje się je w celach informacyjnych, jednak nie zawsze,
  • zewnętrzne – do tego rodzaju kasetonów zalicza się wszystkie kasetony, które są montowane na zewnątrz.

Należy pamiętać, że kasetony to jedne z najbardziej popularnych form reklamy zarówno wewnętrznej, jak również zewnętrznej.

Źródło: Reklamyswietlne.pl

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony