• Home  /
  • Medycyna   /
  • Komu nie może zostać wykonane badanie tomografem?

Komu nie może zostać wykonane badanie tomografem?

Nie wszystkie osoby mogą zdecydować się na badanie wykonywane tomografem komputerowym. Przede wszystkim bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża, podczas której napromieniowanie może skończyć się źle dla dziecka. Dlatego kobiety w ciąży powinny unikać badań wykonywanych przez tomograf Wrocław. Takie badanie u kobiet w ciąży wykonywane jest jedynie wtedy, gdy występuje zagrożenie jej życia.

Badania tomografem jak przeprowadzić

Wszystko musi odbywać się wtedy pod ścisłą kontrolą lekarza i w odpowiednich warunkach tak, aby zmniejszyć ryzyko szkód wynikających z napromieniowania. Badania tomografem nie wykonuje się także u osób nieprzytomnych, chyba, że występuje faktycznie zagrożenie życia. Na pewno, jeżeli tylko wszystkie procedury bezpieczeństwa zostaną zachowane, można będzie cieszyć się z tego, że wszystko będzie miało bardzo dobry przebieg i nie będzie można narzekać na to, że coś poszło nie tak.

Bezpieczeństwo badania tomografem

Badanie tomografem jest bezpieczne, ale trzeba pamiętać o tych przeciwwskazaniach. Dzięki temu na pewno nie zrobimy sobie w żadnym aspekcie krzywdy. Wszystko przebiegnie w bardzo dobry sposób pod każdym względem. Nie ma takiej możliwości, aby komuś się to nie spodobało i nie przypadło do gustu. Będziemy zadowoleni z tego, że zostaliśmy skierowani na badanie, które ma nam pomóc, a w żadnym aspekcie nam nie zaszkodzi.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony