• Home  /
  • Medycyna   /
  • Masaż twarzy – odmładzająca moc w twoich rękach
Masaż twarzy – odmładzająca moc w twoich rękach med[1] Full view

Masaż twarzy – odmładzająca moc w twoich rękach

Gdy myślimy o relaksie lub wakacjach, to często pierwszym skojarzeniem jest zapisanie się na masaż w gabinecie SPA. Dobrze wykonany zabieg rozluźnia mięśnie, likwiduje napięcie, ból głowy czy kręgosłupa. Jednak nadal niedocenianą usługą jest masaż twarzy. Ma on właściwości nie tylko relaksujące, ale przede wszystkim odmładzające oraz napinające. W Azji jest to bardzo popularna forma dbania o owal twarzy, która działa profilaktycznie.

Masaż twarzy wygładza zmarszczki

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, skąd biorą się zmarszczki i co przyspiesza ich powstawanie. Pod skórą znajdują się mięśnie i od ich elastyczności zależy w dużej mierze stan naszej cery. Prawidłowo wykonany masaż twarzy wygładza drobne i płytkie zmarszczki, usuwa zmarszczki mimiczne, podnosi policzki i zmniejsza bruzdę nosowo-wargową.

Nawet kilka dodatkowych ruchów wykonanych podczas aplikacji kosmetyków zdecydowanie poprawia ich wchłanianie, pobudza mikrokrążenie i wpływa na elastyczność skóry. Masaż Studio Twojego Zdrowia nie działa jak operacja plastyczna i nie jest w stanie zmienić całkowicie naszych rysów. Jednak warto wypróbować niektóre techniki, by opóźnić skorzystanie z o wiele droższych zabiegów medycyny estetycznej.

Operacje dają szybszy efekt, ale niosą za sobą duże ryzyko powikłań. Regularnie wykonywany masaż twarzy daje naturalne, a równocześnie naprawdę widoczne rezultaty. Jego wykonywanie można potraktować jako zasłużony czas na relaks po długim dniu pracy czy podróży. Jest to rodzaj inwestycji w stan swojej skóry, która w przyszłości zaprocentuje.

Jak samemu wykonać masaż twarzy

Na początek koniecznie zapoznać się z informacjami z poradników lub filmów instruktażowych. Warto również od czas czasu do czasu wybrać się na profesjonalny masaż wykonywany przez specjalistę. On z pewnością podpowie nam, co możemy zrobić sami w domu, jak wykonywać dane ruchy, by otrzymać satysfakcjonujące efekty.

To rozwiązanie wymaga cierpliwości i systematyczności. Jednak niekwestionowaną zaletą jest fakt, że mamy wpływ na rezultat i możemy dostosowywać ruchy do naszych konkretnych oczekiwań. Masaż to czasem najlepszy kosmetyk odmładzający.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony