Mezoterapia w Krakowie?

Coraz większym zainteresowaniem od dłuższego czas ucieszy się mezoterapia Kraków. Czym jest ten zabieg? Czy warto się na niego zdecydować? Jak należy się przygotować i z jakimi liczyć konsekwencjami?

Zabieg mezoterapii wielofunkcyjny

Warto zauważyć, że mezoterapia Kraków to zabieg, który pomaga w wielu kwestiach. Bardzo częstym zastosowaniem mezoterapii jest likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych miejsc. Należy jednak zaznaczyć, iż nie jest to zabieg, który pozwoli odchudzić całe ciało. Tkankę tłuszczową przy pomocy mezoterapii usuwa się wtedy, gdy w którymś miejscu ciała jest jej zdecydowanie za dużo.

Ponadto, coraz częściej mezoterapię wykorzystuje się również w celu zredukowania cellulitu. Ponadto, wbrew pozorom mezoterapię przeprowadza się także u mężczyzn. Wszystko z tego względu, iż zabieg ten wykorzystuje się w terapii łysienia.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia polega na wielokrotnym nakłuciu pewnego obszaru ciała. Wykonuje się zwykle kilkanaście nakłuć w odległości nie większej niż 1 cm. Następnie przez te nakłucia wprowadza się w skórę odpowiednie substancje. Jakie są to substancje? To już zależy od tego, jaki jest cel zabiegu.

W przypadku walki z nadmiarem tłuszczu oraz cellulitem wstrzykuje się substancje, które rozbijają cząsteczki tłuszczu. Po rozbiciu są one wydalane przez organizm, przez co traci się zbędną nadwagę, a skóra staje się bardziej sprężysta.

Jeśli chodzi o łysienie, oczywiście wprowadza się w skórę zupełnie inne substancje. Są to środki, których zadaniem jest pobudzenie mieszków włosowych. Dzięki oddziaływaniu odpowiednich substancji zaczynają one lepiej pracować, przez co wyrastają nowe włosy w miejsce tych, które wcześniej wypadły.

Warto zauważyć, że obecnie coraz częściej wykonuje się również mezoterapię bezigłową. Jednakże nie rezygnuje się całkowicie z zabiegu igłowego, gdyż sam proces nakłuwania również pozytywnie oddziałuje na skórę.

Rozszerzenie informacji:

http://leaclinic.pl/mezoterapia-iglowa-krakow/

http://leaclinic.pl/mezoterapia-skory-glowy-krakow/

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony