Packshoty – co to jest? fotografia-produktowa Full view

Packshoty – co to jest?

Dokładnie tłumacząc jest to zdjęcie produktu w jego opakowaniu. Choć w rzeczywistości fotografuje się przedmioty nie tylko posiadające opakowanie. Jest to najwyższej jakości fotografia produktowa z uwzględnieniem wszystkich szczegółów, bez żadnych przerysowań, proste zdjęcie na białym tle. Nie jest to jednak takie proste, owszem zdjęcia są proste, ale z perfekcyjnie ukazanym wyglądem produktu, czy opakowania. Musi wierne oddać wszystkie informacje o wyglądzie obiektu takie jak kolor, faktura i szczegóły techniczne.

Prezentacja produktów dynamicznie


Prezentowanie produktów
w tak atrakcyjny sposób może nawet kilkakrotnie zwiększyć sprzedaż. Porównując kilka aukcji internetowych tych samych przedmiotów z tą samą ceną widać, że tam gdzie zdjęcie jest zrobione profesjonalnie, ze wszystkimi szczegółami jest więcej zawartych transakcji. Jednym z ciekawszych rodzajów packshotów są zdjęcia dynamiczne, wykonywane sekwencyjnie (np. kilkanaście na sekundę), pod różnym kątem, które później składa się w jedną całość. Takie packshoty wykorzystuje się najczęściej do e-commerce.

Trójwymiarowe animacja produktu

Prezentacja produktu w formie trójwymiarowej animacji nadaje całości efekt przestrzenny. Czyli zdjęcia w efekcie 3D, dzięki temu można obejrzeć sfotografowany obiekt z różnych stron, obracać nim. Oglądający ma wrażenie, że ogląda produkt tak, jakby trzymał go w dłoni czy też stał przy nim. Często do tworzenia packshotów używa się atrapy produktów, wykonanych z lepszych materiałów, mocniejszych kolorów, aby lepiej wyglądały przy zdjęciu. Często, jeśli np. jest to opakowanie czegoś, pomija się mniejsze napisy, które są na oryginalnym opakowaniu.

Oprócz tego warto poznać ciekawą propozycję zdjęć do dokumentów, które świadczy fotograf Siechnice: Fotografsiechnice.pl

Written by admin
    Mapa strony