• Home  /
  • Gospodarka   /
  • Płyty drogowe betonowe – Jaka popularność w Polsce?
Płyty drogowe betonowe – Jaka popularność w Polsce? plyty-drogowe-betonowe1 Full view

Płyty drogowe betonowe – Jaka popularność w Polsce?

Jak wiemy, płyty drogowe betonowe to tymczasowy zamiennik utwardzonej nawierzchni, która jest w danym okresie remontowana. Polacy znają ten rodzaj nawierzchni bardzo dobrze, gdyż drogi w naszym kraju są nieustannie remontowane i podlegają ciągłej rozbudowie. Nawierzchnia pokryta płytami betonowymi jest bardzo wytrzymała i trwała. Świadczy o tym fakt, że płyty drogowe betonowe są stosowana w głównej mierze jako droga na place budowy, po których poruszają się pojazdy ciężkie.

Prefabrykaty betonowe wykorzystanie

Swoją drogą to ciekawe – Droga tymczasowa w postaci płyt drogowych potrafi być wytrzymalsza od asfaltowej jezdni pokrytej betonem, którą w dużej większości są pokryte drogi w Polsce. Może drogi tymczasowe wykonane z prefabrykatów betonowych zamienić i wstawić zamiast drogi wylanej asfaltem? Tak byłoby lepiej, jednak logistycznie i finansowo jest to nie do zrobienia. Tak czy inaczej polskie firmy wbrew pozorom są dobrymi producentami bardzo dobrej jakości prefabrykaty betonowe takich jak: płyty drogowe betonowe, mury oporowe oraz płyty jomb.

W pyty drogowe z Polski zaopatrywane są kraje Unii Europejskiej, które jak wiadomo słyną z dobrej jakości nawierzchni. Przypuszczam, że bardziej chodzi tutaj o niższą cenę zakupu takich płyt i transportu do krajów zachodnich, niż wyprodukowanie ich w ojczystym kraju.

Autor: Mateusz D.

Written by admin
    Mapa strony