Podstawowe wyposażenie kuchni – sprzęt do gotowania kuchnia Full view

Podstawowe wyposażenie kuchni – sprzęt do gotowania

Pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa się na myśl o gotowaniu to garnki. Bez nich trudno o przygotowanie ziemniaków, jajek, zup. Warto zaopatrzyć się w garnki o różnej pojemności. Przed zakupem należy zorientować się, czy dany produkt nadaje się do używania na posiadanej w domu kuchence. W razie nieprzemyślanej decyzji, można zaopatrzyć się w specjalne podkładki na płytę indukcyjną.

Patelnie

Jedna patelnia w domu może nie wystarczyć. Nierzadko przygotowywanie posiłków wiąże się z zajęciem dwóch patelni jednocześnie. Poza tym na rynku są dostępne patelnie rozmaitego przeznaczenia. Ta standardowa patelnia do smażenia może być wykonana z marmuru, żeliwa, ceramiki lub granitu. Popularne są patelnie teflonowe, które bardzo skutecznie zapobiegają przywieraniu, jednak w ostatnim czasie teflon cieszy się złą sławą. Wydziela bowiem niebezpieczne związki kwasu perfluorooktanowego.

Powłoki nieprzywierające non-stick często pokrywają również patelnie z innego materiału niż teflon. Komfortowe gotowanie i mycie jest więc nadal dostępne. Rodzaje patelni w zależności od przeznaczenia to między innymi patelnia grillowa, do naleśników, do jajek sadzonych, wok.

Czajniki

Niezbędny do przygotowania herbaty lub kawy, jeśli w domu brakuje ekspresu – czajnik. Nieważne, czy będzie to czajnik elektryczny, czy tradycyjny – z gwizdkiem, na kuchenkę – wybór wzorów jest ogromny. Czajniki to zarówno funkcjonalne, jak designerskie wyposażenie kuchni. Są takie, które pasują do nowoczesnych wystrojów oraz bardziej rustykalne, nawiązujące do przeszłości i domu na wsi.

Wyposażenie kuchni – akcesoria

Poza podstawowym sprzętem podgrzewającym, w kuchni potrzebna jest masa akcesoriów. Począwszy od sztućców, noży szefa kuchni, desek do krojenia, a skończywszy na sprzątaniu – przyborach do mycia i suszarkach na naczynia. Do przechowywania pieczywa można zakupić chlebak, a do zaparzania kawy – kawiarkę. Jeśli w domu są wielbiciele tostów – można nabyć toster lub opiekacz. Koszyki na owoce, uchwyt na ręczniki kuchenne, durszlak, organizer na sztućce – kuchnia wymaga porządku i wielofunkcyjności.

Akcesoria i wyposażenie do kuchni znajdziesz na: abc-agd.pl/12-kuchnia

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony