Wkładki wielorazowe – ekologiczne rozwiązanie dla kobiet. wkladka-wielorazowa Full view

Wkładki wielorazowe – ekologiczne rozwiązanie dla kobiet.

Miłośniczki ekologicznego stylu życia coraz chętniej stawiają na wielorazowe wkładki dla kobiet. Naturalny materiał, z którego są uszyte to nie jedyna zaleta tych produktów. Obecnie możemy wybrać wkładki dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach. Wiele z nich szytych jest ręcznie. Jak używać wkładek ekologicznych,  żeby były dla nas maksymalnie komfortowe?

Wielorazowe wkładki dla kobiet – czym są?

Wkładka wielorazowa przypomina kształtem wkładki tradycyjne, jest jednak dużo bardziej miękka. Uszyta została z ekologicznej bawełny, a zapinana jest za pomocą specjalnych, wygodnych nap. Dzięki temu nie przesuwa się, a założenie nowej wkładki zajmuje dosłownie chwilę. Miękka i cienka bawełna sprawia, że wkładka wielorazowa jest dużo bardziej komfortowa w noszeniu i mniej wyczuwalna niż standardowe wkładki.

Jakie zalety mają ekologiczne wkładki dla kobiet?

Oprócz ograniczonej produkcji odpadów, wkładka ekologiczna zmniejsza ryzyko podrażnień i odparzeń, co zdarza się przy jednorazowych produktach higienicznych, często bielonych chlorem. Z tego powodu świetnie sprawdzi się dla skór wrażliwych, skłonnych do podrażnień i alergicznych. Wkładka materiałowa lepiej przepuszcza powietrze, co przyczynia się do komfortu i lekkości jej noszenia. Chroni bieliznę przed zmoczeniem i zabrudzeniem, a przez swój naturalny skład może być stosowana codziennie. Ekologiczne wkładki higieniczne szyte są w Polsce.

Jak stosować bawełniane wkładki wielorazowe?

W celu wypróbowania wkładek ekologicznych, dobrze jest zakupić więcej niż jedną sztukę. Po zakupieniu wkładek, należy wyprać je przed użyciem. Gotową wkładkę zapinamy na bieliźnie napami do dołu (napy mają zatrzaskiwać się po tej stronie bielizny, co skrzydełka w tradycyjnych podpaskach). Wkładki zmieniamy w razie potrzeb.

Pranie wkładek po użyciu powinniśmy przeprowadzić w temperaturze nie większej niż 60 stopni. Zalecane jest pranie w worku z siateczki.  Płyny do płukania mogą zmniejszyć chłonność materiału, dlatego używanie ich nie jest wskazane. Nie powinno się ich także prasować, dlatego jeśli chcemy, żeby wkładka posłużyła nam jak najdłużej w odpowiednim kształcie, po praniu należy uformować ją na płasko, pozostawiając do wyschnięcia.

Zobacz ekologiczne wkładki wielorazowe dla kobiet: https://dziobak.com.pl/wkladki-higieniczne

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony