Zestawy solarne dla łodzi i kamperów solar Full view

Zestawy solarne dla łodzi i kamperów

Stały oraz niczym niezakłócony dostęp do prądu to jedna z podstawowych rzeczy zarówno na jachcie, jak i w kamperze. Można łatwo zaradzić temu problemowi poprzez montaż odpowiednich zestawów solarnych. Czym dokładnie są, jak działają? Zapraszamy do lektury.

Zaopatrzenie w prąd na łodzi

Łodzie czy jachty mogą być wyposażone w różne źródła prądu. Zazwyczaj są to akumulatory. Są one jednak zawodne, a gdy zawiodą przydadzą się gotowe zestawy solarne. Akumulator można nieopatrznie rozładować w porcie, niekorzystne warunki atmosferyczne, również mogą go bardzo szybko wyczerpać. W takiej sytuacji zestawy solarne do łodzi mogą pozostać jedynym źródłem dostępnej energii.

Baterie słoneczne cechują się wysoką niezawodnością, co sprawi, że będą mogły uruchomić większość urządzeń elektrycznych. Najbardziej ekonomiczne i praktycznie w zastosowaniu zestawy solarne do łodzi i kamperów składają się z paneli elastycznych, które można dopasować kształtem do każdej dostępnej powierzchni. Tego typu panele są bardzo proste w montażu a powstała w nich energia jest dostępna w dowolnym momencie dla każdego sprzętu elektrycznego.

Zaopatrzenie w prąd w kamperze

Zestaw słoneczny do kampera to również rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wynika to z faktu, że rośnie zainteresowanie samymi kamperami, dodatkowo nowoczesne kampery zawierają coraz więcej urządzeń na prąd, w związku z tym same akumulatory mogą nie wystarczyć. Zestawy słoneczne są łatwe w montażu i podłączeniu. Dzięki temu darmowa energia elektryczna w kamperze jest prawie na wyciągnięcie ręki.

Stały dostęp do prądu jaki gwarantuje zestaw słoneczny do kampera, ułatwia planowanie podróży i pozwala na większą spontaniczność. Nie trzeba już planować każdego postoju w miejscu, gdzie koniecznie będzie musiał być dostęp do prądu. Nie grozi nam również nagły i niespodziewany brak zasilania w środku nocy, pośrodku niczego. Zestaw słoneczne do kamperów i jachtów mogą mieć dowolną wybraną przez nas moc, która będzie dostosowana do naszych potrzeb. Zazwyczaj kampery wyposażone są w panele elastyczne.

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony