• Home  /
  • Polska   /
  • Auschwitz krakow – Zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu
Auschwitz krakow – Zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu wycieczki-auschwitz-birkenau Full view

Auschwitz krakow – Zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu

Jak każdy bardzo dobrze wie, podczas II wojny światowej na obrzeżach Oświęcimia działał nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz Birkenau Kraków, w którym zginęło ponad milion ludzi. Było to miejsce prawdziwej rzezi, ludzkiej tragedii, a także ciężkiej pracy, na jaką zostali skazani niewinni ludzie.

Zwiedzanie Auschwitz

Wchodząc do tego obozu mieli świadomość, że już się z niego nie wydostaną. Niektórym się to udało. To, co opowiadali mroziło krew w żyłach. Tragedia, jaką przeżyli odbiła piętno na całym ich życiu.

Dziś miejsce to jest jedynie wspomnieniem i przestrogą, aby nie dopuścić ponownie do rozwoju wydarzenia tak, aby ludzie byli ponownie w taki sposób gnębieni, jak podczas II wojny światowej. Każda osoba odwiedzająca to miejsce musi pamiętać, że znajdują się tam autentyczne rzeczy. Nic nie zostało przekłamane, podkoloryzowane.

Wszystko, co tam zobaczymy dokładnie tak wyglądało podczas II wojny światowej. W takich warunkach przyszło mieszkać ludziom, przebywać i egzystować. Spali praktycznie na gołej ziemi lub na pryczach wykonanych z drewnianych desek. Otrzymywali wydzielone jedzenie, np. zupę z pokrzyw i chleb. Nic więcej do jedzenia się im nie należało.

Zwiedzanie obozu Auschwitz

Byli umieszczani w obozie, aby pracować, a nie odpoczywać. Najsłabsze jednostki od razu zabijano, ponieważ przeprowadzano tu naturalną selekcję. Ci, którzy mieli siły mogli liczyć się z tym, że kiedyś ten koszmar wreszcie się skończy. Najsłabsi nie mieli szans na to, aby tego doczekać. Warto wybrać się na wycieczkę do tego miejsca z biurem podróży (http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html)

Written by admin

    Related Articles

    Mapa strony